Upadłość
konsumencka

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe prowadzące do oddłużenia osoby z problemami finansowymi. Jeśli nie spłacasz swoich długów, to warto poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z tej ścieżki. Podejmując decyzję na wczesnym etapie unikniesz rosnących lawinowo kredytów i pożyczek. Oszczędzisz również mnóstwo czasu i nerwów na walkę w sądach oraz przepychanki z windykacją i egzekucją.

W ramach upadłości konsumenckiej anulowane są długi wynikające z kredytów, pożyczek (chwilówek), rachunków za media, podatków oraz innych zobowiązań. Najczęściej spłacasz tylko niewielką część długów. Reszta zostanie umorzona na mocy orzeczenia sądowego. Specjalizujemy się w upadłościach konsumenckiej i mamy praktyczne doświadczenie w ich prowadzeniu.

Nasi specjaliści zapewniają pełne wsparcie na każdym etapie upadłości. Począwszy od etapu gromadzenia dokumentacji potrzebnej do złożenia wniosku upadłościowego, aż po wydanie przez sąd orzeczenia kończącego postępowanie. Przez cały ten okres klient ma zapewnioną pełna obsługę obejmującą zastępstwo (reprezentację) w kontaktach z sądem i syndykiem.

Upadłość konsumencka

Kiedy warto zainwestować
w upadłość konsumencką?

Zadłużenie powyżej 3o tys. zł

Z naszego doświadczenia wynika, że upadłość konsumencka jest ekonomicznie opłacalna przy długach przekraczających 30 000 zł. Wtedy przynosi ona największe korzyści.

Trwająca windykacja długów

Wyłącznie osoby niewypłacalne mogą wnioskować o upadłość. Trwająca windykacja długów potwierdza fakt, że masz poważne problemy finansowe.

Brak perspektyw na spłatę

Twoja sytuacja osobista jest trudna i nie masz możliwości samodzielnej spłaty długów. Nic nie wskazuje, że stan ten może się w najbliższym czasie znacząco zmienić na lepsze.

Sposób
działania

Postępowanie upadłościowe konsumentów to złożony i wielowymiarowy proces sądowy. Jego końcowym rezultatem jest oddłużenie wnioskodawcy i zapewnienie mu szansy na nowy start. Dojście do tego miejsca wymaga umiejętności sprawnego poruszania się w systemach sądowych,  biegłej znajomości przepisów upadłościowych oraz praktycznego doświadczenia w prowadzeniu takich spraw.

W zespole wyzerowanych bazujemy na sprawdzonych i skutecznych metodach oddłużania. Zaproponowane przez nas rozwiązania doskonale sprawdzają się w postępowaniach naszych klientów. Dzięki temu znaczenie zwiększają się szanse na otrzymanie korzystnych warunków oddłużenia w ramach upadłości konsumenckiej.

Od samego początki działamy z wyraźnie zakreślonym planem i wyznaczonym celem. W przypadku pojawiających się trudności podejmujemy wyzwanie i szukamy najlepszego dostępnego rozwiązania problemu.

Nasi specjaliści dbają o sprawne i efektywne przeprowadzenie całego postepowania upadłościowego.  Zdarza się, że wymaga to dodatkowego nakładu pracy w postaci skierowania pisma do syndyka lub sądu z wnioskiem o przyspiespieszenie prac. Takie czynności wykonujemy w ramach nawiązanej współpracy.

Z klientami komunikujemy się z wykorzystaniem poczty elektronicznej (e-mail)  i telefonicznie. To znacznie przyspiesza proces podejmowania decyzji oraz umożliwia szybki obieg dokumentów. W pilnych sprawach spotykamy się bezpośrednio w siedzibie firmie lub umawiamy się na konsultację online.

 

 1. Analiza sytuacji klienta i  stworzenie strategii oddłużenia. Badamy powody problemów finansowych, ustalamy skład majątku oraz identyfikujemy potencjalne zagrożenia (okoliczności wpływające na możliwość oddłużenia). Na podstawie przeprowadzonych analiz tworzymy strategię – ustalaną indywidualnie i w pełni poufną.
 2. Zebranie dokumentacji do wniosku. Do wniosku upadłościowego załącza się wiele dokumentów potwierdzających m.in. stan zadłużenia klienta. Pomagamy w ustaleniu wysokości zadłużenia i grona aktualnych wierzycieli oraz pozyskaniu właściwej dokumentacji.
 3. Napisanie i wysłanie wniosku o upadłość. Pracujemy nad przygotowaniem rzetelnego i kompletnego wniosku o upadłość konsumencką. Minimalizujemy niepotrzebne ryzyka. W uzasadnieniu budujemy spójną oraz logiczną narrację. Stawiamy na merytorykę i konkrety.
 4. Reprezentacja przed sądem i syndykiem. Po ogłoszeniu upadłości reprezentujemy klienta przez organami postępowania. Odpowiadamy na wezwania sądu i syndyka, składamy wnioski w imieniu klienta i czuwamy nad sprawnym przebiegiem upadłości.
 5. Sądowe ustalenie zasad oddłużenia. Na końcowym etapie upadłości sąd wydaje postanowienie określające warunki ostatecznego oddłużenia (częściowe spłaty lub pełne umorzenie). Jesteśmy razem z klientem i w razie potrzeby stawiamy się na rozprawie.
 6. Wyzerowanie z długów.  Po przebyciu całej ścieżki sądowego oddłużenia klient ma w rękach prawomocne orzeczenie potwierdzające umorzenie zobowiązań. W końcu można spać spokojnie i układać życie na nowo. Tobie również życzmy 100% wyzerowania!

Jak rozpocząć proces oddłużania?

Specjalnie dla osób zainteresowanych ogłoszeniem upadłości przygotowaliśmy dedykowaną ankietę.
Jej uzupełnienie i wysłanie zajmuje mniej niż 5 minut (prosta i krótka).
Wystarczy kliknąć na żółtą ikonę z dymkiem.

Częste pytania

W jaki sposób mogę wyjść z długów?

 

Ścieżka prowadząca do wyjścia z długów zależy od sytuacji osobistej klienta.
Przed zaproponowaniem konkretnego rozwiązania badamy przyczyny problemów finansowych.
Ustalamy wysokość zadłużenia, jego charakter oraz sprawdzamy dokumentację.

 

W następnym etapie wskazujemy możliwe sposoby oddłużenia.
Zawsze podstawą rekomendacji jest rzetelna i fachowa analiza.

Otwarcie informujemy o wadach i zaletach każdego rozwiązania.
To klient decyduje, która ścieżka pasuje mu najlepiej.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

 

Zespół wyzerowani.pl tworzą osoby specjalizujące się w projektowaniu i wprowadzaniu w życie strategii oddłużania.

Posiadamy praktyczne doświadczenie w postępowaniach upadłościowych konsumentów i przedsiębiorców.
Nie boimy się skomplikowanych przypadków i wielomilionowych długów.
Każda osoba może liczyć na profesjonalną poradę oraz pełne zrozumienie.

 

Klienci najbardziej cenią nas za:

1) możliwość zadawania pytań i otrzymywanie szybkich odpowiedzi
2) bieżące informowanie o postępach w sprawie
3) opiekę przez cały okres oddłużania – od A do Z

 

Ile kosztuje pomoc zespołu wyzerowani.pl?

 

Każdą sprawę wyceniamy indywidualnie. Podstawę stanowi przyjęta ścieżka oddłużenia.
Możesz wybrać m.in. upadłość konsumencką, układ konsumencki, ugodę lub pozasądowe formy rozwiązania problemów finansowych.

Na cenę wpływa również wysokość zadłużenia, liczba wierzycieli, obszerność dokumentacji oraz inne okoliczności istotne dla Twojej sprawy.

 

Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę w swojej sprawie, wypełnij krótką ankietę.
Możesz również wysłać wiadomość z opisem sprawy na adres kontakt@wyzerowani.pl
Odpowiedź otrzymasz do 24h.

Poznaj więcej odpowiedzi

Skontaktuj się
z nami

Skontaktuj się z nami i bez zobowiązań poznaj
perspektywy rozwiązania Twoich problemów
finansowych.

  Wyślij
  formularz kontaktowy

  Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
  w celu dokładnego omówienia Twojego
  problemu.

  Postawiłeś
  pierwszy krok
  na drodze do oddłużenia.

  Skontaktujemy się z Tobą.

  lub…

  Wypełnij
  ankietę

  Wrócimy do Ciebie od razu
  z konkretnymi rozwiązaniami.

  Wypełnienie ankiety zajmuje
  około 5 minut:

  Przejdź do ankiety